Piesi pod lupą ostrowskiej drogówki - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Piesi pod lupą ostrowskiej drogówki

Data publikacji 07.03.2016

pol1175 marca, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pn. „Pieszy", których głównym celem było zwrócenie uwagi na wykroczenia popełniane przez pieszych uczestników ruchu drogowego. W tym dniu, policjanci ujawnili ich aż 66.

Policjanci ostrowskiej drogówki, przeprowadzili w minioną sobotę, 5 marca działania pn. „Pieszy". Celem takich działań jest przede wszystkim bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policyjne akcje „Pieszy" mają wszystkim przypominać, że uczestnikami ruchu drogowego są także piesi i rowerzyści.

Tego dnia, mundurowi skupili swoją uwagę na wykroczeniach popełnianych przez pieszych. Najczęstszym z nich okazało się być nieprawidłowe przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Piesi nie stosowali się także do sygnalizacji świetlnej, przechodząc przejście dla pieszych na czerwonym świetle.

Ostrowska drogówka ujawniła łącznie 66 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Prawo o ruchu drogowym wyjaśnia, iż kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Pieszy natomiast musi pamiętać, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia go do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu, a przede wszystkim jego życia i zdrowia.

Podczas działań policjanci weryfikowali też sposób poruszania się po drogach przez rowerzystów, ze szczególnym naciskiem na korzystanie przez nich z dróg rowerowych. Policjanci ujawnili 11 rowerzystów, którzy przejeżdżali wzdłuż przejścia dla pieszych.

Funkcjonariusze zapowiadają, że podobnych akcji będzie więcej w najbliższym czasie. Wszystko po to, aby ograniczyć zdarzenia z udziałem pieszych i rowerzystów