Ostrowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo na drodze - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Ostrowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo na drodze

Data publikacji 02.03.2016

tarczaPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim w najbliższym czasie dla zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe oraz kontrole stanu trzeźwości kierowców na terenie miasta i powiatu ostrowskiego.

Ostrowscy policjanci w najbliższym czasie sprawdzać będą stan trzeźwości kierujących, sprawność i wyposażenie pojazdów, w tym w obowiązkowe foteliki dla dzieci oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze zdecydowanie reagować będą na rażące wykroczenia w ruchu drogowym. Nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie to bowiem główne przyczyny tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego też, policjanci ostrowskiej komendy podejmować będą wszelkie działania, by zapewnić właściwy nadzór nad bezpieczeństwem na drogach.

Należy spodziewać się, że ostrowscy mundurowi kontrolować będą prędkość z jaką poruszają się zmotoryzowani. Ponadto, sprawdzany będzie stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. Policjanci będą egzekwować od kierowców i pasażerów zapinanie pasów bezpieczeństwa i co istotne - kontrolować stan trzeźwości kierujących. Pamiętajmy, aby przed wyjazdem sprawdzić w swoim pojeździe stan świateł, opony, wycieraczki, stan płynów czy sprawność hamulców.

Dużą uwagę funkcjonariusze poświęcą również na sposób korzystania z dróg i stosowania się do obowiązujących przepisów przez pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Tym samym przypominamy, że pieszy poruszający się po zmroku, poza terenem zabudowanym, musi mieć obowiązkowo element odblaskowy. Stosowanie się do tego przepisu zwiększy czas reakcji kierowców, dzięki czemu może zapobiec tragedii.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Drogi są śliskie, dlatego warto jechać wolniej i dotrzeć do celu bezpiecznie. Jednocześnie, swoim zachowaniem nie stworzymy zagrożenia dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.