47-letni mężczyzna przewoził pasażerów w skrzyni ładunkowej auta - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

47-letni mężczyzna przewoził pasażerów w skrzyni ładunkowej auta

Data publikacji 12.02.2016

tarczaWczoraj, 11 lutego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali do kontroli samochód dostawczy marki Renault Trafic, którego kierowcą był 47-letni mężczyzna. Kierowca w części ładunkowej auta przewoził 4 pasażerów. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli drogowej, samochód marki Renault Trafic. Bus został zatrzymany w Nowych Skalmierzycach. Funkcjonariusze postanowili skontrolować auto i sprawdzić, co znajduje się w przestrzeni ładunkowej pojazdu. Okazało się, że w samochodzie dostawczym znajdują się 4 osoby. Oprócz 47-letniego kierującego i dwóch pasażerów siedzących w kabinie pojazdu, aż 4 dodatkowe osoby jechały w przestrzeni ładunkowej niezgodnie z przepisami. Pasażerami siedzącymi na podłodze w skrzyni ładunkowej auta byli mężczyźni z powiatu ostrowskiego w wieku od 30-46 lat.

Samochód nie posiadał żadnego wyposażenia pozwalającego bezpiecznie przewozić taką liczę osób. Nie trudno sobie wyobrazić, co mogłoby się stać w przypadku nagłego hamowania czy zderzenia z innym pojazdem.

47-letniemu mężczyźnie z powiatu ostrowskiego, który prowadził renault zatrzymano prawo jazdy.

O dalszym losie kierującego zadecyduje Sąd.

Kierowcy którzy w podobny sposób łamią prawo będą spotykać się ze stanowczą reakcją policjantów.