Potrącenia na przejściach dla pieszych - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Potrącenia na przejściach dla pieszych

Data publikacji 05.02.2016

pol116Potrącenie pieszego na przejściu a także spowodowanie wypadku drogowego to przyczyny w wyniku których, kolejnych dwóch kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami.

Do potrąceń pieszych doszło wczoraj, 4 lutego. Pierwsze potrącenie miało miejsce w Nowych Skalmierzycach na ulicy Kaliskiej. Około godz. 18:15 kierująca samochodem Toyota Yaris 28-letnia mieszkanka Kalisza, wjechała na oznakowane przejście i potrąciła przechodzącą wraz z ojcem dziewczynkę. 11-latka z niewielkimi obrażeniami trafiła do szpitala. Jak wynika z policyjnych ustaleń, jadąca z kierunku Kalisza do Ostrowa Wielkopolskiego kobieta, nie zatrzymała się przed przejściem dla pieszych, w chwili gdy kierujący samochodem z przeciwnej strony zatrzymał się przed przejściem dla pieszych celem umożliwienia przejścia osobom przez jezdnię.

Za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali 28-latce prawo jazdy do dyspozycji sądu.

Chwilę później w Ostrowie Wielkopolskim na skrzyżowaniu ulicy Śmigielskiego z ulicą Jankowskiego doszło do wypadku drogowego. Na oznaczonym przejściu dla pieszych kierujący pojazdem marki Volkswagen Polo potrącił 68-latka. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do ostrowskiego szpitala. Kierujący 64-latek był trzeźwy.

W takich przypadkach policjanci będą egzekwować przepisy prawa, które dopuszczają zatrzymywanie uprawnień do kierowania. Takie działania mają wyłącznie na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Podobne zdarzenie może przytrafić się każdemu z nas, a na pewno nikt nie chciałby się znaleźć w takiej sytuacji, która zagraża zdrowiu i życiu.

Pamiętajmy, że przejścia dla pieszych są miejscami szczególnymi, w obrębie których należy zawsze zachować wyjątkową czujność i ostrożność. Pieszy z kolei zanim wejdzie na przejście powinien upewnić się, że może bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy.