Zderzyła się z motocyklistą i odjechała - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Zderzyła się z motocyklistą i odjechała

Data publikacji 25.08.2015

busWczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali 61- letniej kobiecie uprawnienia do kierowania. Kobieta zderzyła się z motocyklistą i odjechała. Za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, mundurowi zatrzymali sprawczyni zdarzenia prawo jazdy do dyspozycji sądu.

Zdarzenie drogowe miało miejsce wczoraj około godz. 18:25 na ul. Paderewskiego w Ostrowie Wlkp. Kierująca osobową toyotą , wyjeżdżając z parkingu, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Kierujący motocyklem gwałtownie zahamował próbując uniknąć zderzenia. Pomimo tego 24- latek uderzył w bok samochodu, w wyniku czego przewrócił się. Kierująca samochodem nie zatrzymała się i odjechała.

Skierowanym na miejsce policjantom świadkowie tego zdarzenia, przekazali nr rejestracyjny samochodu. Policjanci ustalili, że właścicielem tego pojazdu jest 61- letnia mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego.

Kobieta tłumaczyła policjantom, że podczas włączania się do ruchu, wyjeżdżając z parkingu nie widziała motocyklisty z prawej strony jak również nie poczuła, ani nie słyszała żadnego uderzenia w bok pojazdu, pomimo widocznych uszkodzeń pojazdu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zatrzymali sprawczyni zdarzenia prawo jazdy do dyspozycji sądu. Wniosek o ukaranie wraz z prawem jazdy zostanie przekazany do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Opr.

sierż. Małgorzata Łusiak