Kierowco, pomyśl zanim będzie za późno - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Kierowco, pomyśl zanim będzie za późno

Data publikacji 20.08.2015

wrdPośpiech nie sprzyja kierowcy w przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego i bezpiecznej jeździe. Przekonał się o tym wczoraj 29-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, którego zatrzymali w Wielowsi policjanci ruchu drogowego ostrowskiej komendy. W terenie zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h. Kierowca stracił na 3 miesiące uprawnienia do kierowania.

Wejście w życie nowych przepisów związanych z ruchem drogowym, było szeroko komentowane we wszystkich mediach. Każdy mógł się o nich dowiedzieć i zapoznać, a zwłaszcza ci najbardziej zainteresowani czyli kierowcy. Również na stronie internetowej naszej komendy publikowaliśmy wchodzące zmiany przepisów, a ku przestrodze cały czas informujemy o łamaniu tych przepisów, aby uświadomić kierowcom nieuchronność ponoszonych w związku z tym konsekwencji.

Wczoraj w Wielowsi policjanci ruchu drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali samochód osobowy marki BMW, którego kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył zatem o 58 km/h, w związku z czym, zgodnie z obowiązującym prawem, policjanci zatrzymali jego uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Na koncie 29-letniego mieszkańca powiatu ostrzeszowskiego pojawi się też 10 punktów karnych.

Wśród wielu rozmów na temat obowiązujących przepisów, nie tylko tych związanych z ruchem drogowym, pojawia się stwierdzenie, że „przepisy są po to aby je łamać". Pamiętajmy jednak o tej drugiej stronie medalu, że „prawo jest po to aby je egzekwować". Dlatego kolejny raz apelujemy - kierowco pomyśl czy warto, zanim będzie za późno.

asp. szt. Artur Kurczaba