Policjanci zatrzymali prawa jazdy - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Policjanci zatrzymali prawa jazdy

Data publikacji 12.08.2015

pol111Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, wczoraj 22- latek i 36- latka stracili uprawnienia do kierowania. Zatrzymane prawa jazdy wraz z wnioskiem o ukaranie trafią teraz do sądu.

Pośpiech, roztargnienie, brak zdrowego rozsądku często sprawia, że niestety kierowcy łamią przepisy ruchu drogowego. Dochodzi wówczas do niebezpiecznych zachowań na drodze, które niejednokrotnie są powodem kolizji i wypadków drogowych. Wczoraj, za rażące naruszenie zasad ruchu drogowego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, zatrzymali kierowcom uprawnienia do kierowania pojazdami.

Najpierw na ulicy Grabowskiej i Leszczynowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że 22-letni kierowca samochodu marki Peugeot, wyprzedzał pojazd na linii podwójnie ciągłej, w momencie gdy kierujący pojazdem marki Mazda wykonywał manewr skrętu w lewo, w wyniku czego pojazdy zderzyły się. Groźnie wyglądające zdarzenie, skończyło się na ogólnych potłuczeniach i zatrzymanym prawa jazdy 22- latkowi.

Następne zdarzenie miało miejsce po godzinie 18:00 na skrzyżowaniu ulic Grabowska i Jastrzębia. Z ustaleń wynika, że 36- latka kierująca fordem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i najechała na tył osobowej toyoty yaris, w momencie gdy kierująca wykonywała manewr skrętu w lewo. W wyniku zderzenia pojazd marki Toyota Yaris uderzył w betonowe opłotowanie. Kierujące 36 i 37- latka trafiły do ostrowskiego szpitala.

Naruszenie przepisów bezpieczeństwa zakończyło się dla kierujących 22- latka i 36- latki zatrzymaniem uprawnień do kierowania. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Tego typu sytuacje stwarzają realne zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia pozostałych uczestników ruchu drogowego i każdy z nas może być narażony na takie niebezpieczeństwo.


oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

z up. sierż.. Małgorzata Łusiak