Na motocyklach pomimo zakazu i cofniętych uprawnień - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Na motocyklach pomimo zakazu i cofniętych uprawnień

Data publikacji 10.08.2015

radiowoz_lidPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy w miniony weekend zatrzymali dwóch motocyklistów. 22- latek pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, wsiadł za kierownicę pojazdu i doprowadził do zdarzenia. Natomiast podczas kontroli 35- latka okazało się, że posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

W minioną sobotę przy ul. Alei Słowackiego w Ostrowie Wielkopolskim policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali motocyklistę, który jadąc z nadmierną prędkością stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Podczas jego kontroli okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jego uprawnienia zostały cofnięte w 2013 r. na podstawie decyzji wydanej przez Starostę Ostrowskiego. 21-letni mężczyzna kierując bez uprawnień popełnił przestępstwo, za które może grozić 2 lata więzienia.

Natomiast wczoraj w trakcie policyjnej kontroli okazało się, że 35-kierowca motocykla nie posiada prawa jazdy. Wyrokiem sądu orzeczony miał czynny zakaz kierowania pojazdami. 35-letni mężczyzna został zatrzymany i postawiono mu zarzut nie stosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Za czyn ten grozi kara do 3 lat więzienia. 21 i 35- latek byli trzeźwi.

Mężczyźni narazili się na odpowiedzialność karną. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

z up. sierż.. Małgorzata Łusiak