Działania "Truck i Bus" - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Działania "Truck i Bus"

Data publikacji 06.08.2015

dsc_1202_648x428Policjanci ostrowskiej drogówki, w ramach ogólnopolskiej akcji „Truck i Bus", przeprowadzali kontrole autobusów, ciężarówek oraz samochodów dostawczych poruszających się po drogach powiatu ostrowskiego. Mundurowi sprawdzali m.in. stan techniczny tych pojazdów, prędkość, trzeźwość kierowców oraz sposób przewożenia osób i ładunku.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, wczoraj na drogach powiatu ostrowskiego, policjanci przeprowadzili działania „Truck-Bus". Pod lupę ostrowskich policjantów poszły autobusy, ciężarówki oraz auta dostawcze wykorzystywane do zarobkowego przewozu osób i towarów. Szczególną uwagę policjanci zwracali na stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie oraz trzeźwość kierujących. Funkcjonariusze kontrolowali także prędkości samochodów, sposób przewożenia osób i ładunku, czy wszystkie osoby nimi podróżujące mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy nie została przekroczona dopuszczalna liczba pasażerów w pojeździe oraz przestrzeganie przez kierujących norm czasu pracy.

W sumie skontrolowanych zostało zostało 180 pojazdów, w tym 140 ciężarówek, 5 autobusów i 35 busów. Niestety w 21 przypadkach mundurowi stwierdzili zły stan techniczny pojazdów, w związku z czym zatrzymywane zostały dowody rejestracyjne tych samochodów. Policjanci kontrolując prędkość przejeżdżających pojazdów ujawnili 6 kierujących samochodami ciężarowymi, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość.

Akcja pod kryptonimem "Truck - Bus"Policja jest organizowana cyklicznie i ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym w obszarze związanym z przewozem osób i transportem.

{galeria}truck15{/galeria}

oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

asp. szt. Artur Kurczaba