Aby uniknąć tragedii - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Aby uniknąć tragedii

Data publikacji 18.08.2015

img_2343Mimo systematycznej poprawy stanu bezpieczeństwa na polskich drogach nadal dochodzi do bardzo tragicznych w skutkach wypadków. Priorytetem dla ostrowskich funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego jest ograniczanie ilości wszelkiego rodzaju zdarzeń drogowych. Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy zatem po raz kolejny o ostrożność oraz stosowanie się do obowiązujących zasad i przepisów.

Do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych dochodzi najczęściej z powodu: brawury, niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków, wymuszania pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania, alkoholu oraz braku wyobraźni. Właśnie dlatego warto zadać sobie pytanie: Czy nie narażaliśmy swojego życia i innych uczestników drogi na niebezpieczeństwo przez brawurę, nieostrożną, ryzykowną i nieodpowiedzialną jazdę czy też przez nietrzeźwość za kierownicą?

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce na terenie gminy Lisków. Zginął 41- letni motocyklista. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, którym jechał jeszcze przez kilka metrów, aż uderzył w jeden z przydrożnych mostków przy wjeździe do posesji.

W celu wyeliminowania niebezpiecznych zachowań, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzają wzmożone działania, mające wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach, a co najważniejsze ochronę życia i zdrowia. W trakcie kontroli policjanci zwracają bezwzględną uwagę na prędkość, stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości.

Cyklistów nie chroni karoseria samochodu, nie posiadają pasów bezpieczeństwa, dlatego każde zdarzenie drogowe z ich udziałem w znacznym stopniu zagraża zdrowiu, a nawet życiu.

W trosce o bezpieczeństwo cyklistów policjanci ostrowskiej drogówki przez najbliższy tydzień będą baczniej przyglądać się ich poczynaniom na drogach.

Wszystkie działania policjantów mają jeden cel - poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Nie zmienia to faktu, że w dużej mierze ten stan bezpieczeństwa zależy od nas samych, od naszego rozsądku i przestrzegania przepisów drogowych.

Zagrożenie również mogą stworzyć zwierzęta domowe pojawiające się na drodze, których właściciele są zobowiązani do sprawowania nad nimi odpowiedniej opieki.

Przykładem może być wczorajsze zdarzenie w miejscowości Kąty Śląskie. Kierująca motorowerem 58- letnia kobieta, uderzyła w psa, który wybiegł na drogę. W wyniku zderzenie upadła na jezdnię doznając licznych obrażeń.

Pamiętajmy, że niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, może skutkować dla jego właściciela konsekwencjami prawnymi. Zatem zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo swoje, swoich rodzin i wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

 {galeria}wypadekpies{/galeria}