Jadąc przepisowo, też dojedziesz do celu - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Jadąc przepisowo, też dojedziesz do celu

Data publikacji 28.07.2015

rd1Przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym może skutkować zatrzymaniem prawa jazdy. Jednakże nie to powinno być do końca wyznacznikiem właściwej jazdy dla kierowców. Warto pomyśleć o ewentualnych skutkach w przypadku zderzenia z innym pojazdem lub bezpośredniego kontaktu z pieszym.

Nadmierna prędkość to jedna z przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Rozpędzony samochód potrzebuje o wiele więcej czasu i drogi na hamowanie. Często te ułamki sekund mogą decydować o zdrowiu i życiu kierowcy, jego najbliższych i innych uczestników ruchu drogowego.

W ostatnim czasie wyznacznikiem ograniczenia prędkości przez kierowców w terenie zabudowanym jest wizja utraty prawa jazdy. Dotyczy to sytuacji, w której kierowca przekracza prędkość o ponad 50 km/h. Warto jednak, aby tym wyznacznikiem było nic więcej jak bezpieczeństwo.

Czas na przemyślenia będzie miał przez najbliższe 3 miesiące 34-letni mieszkaniec naszego powiatu, którego zatrzymali policjanci ostrowskiej drogówki. Jego citroen pędził w terenie zabudowanym 105 km/h, czyli o 55km/h za dużo. Na koncie tego kierowcy pojawi się też 10 punktów karnych.

Według danych Komendy Głównej Policji tylko w czerwcu 2015 roku doszło do 2 950 wypadków drogowych, w których na polskich drogach zginęło 207 osób.

oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

asp. szt. Artur Kurczaba