Sprawca i pokrzywdzony zlekceważyli przepisy drogowe - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Sprawca i pokrzywdzony zlekceważyli przepisy drogowe

Data publikacji 23.07.2015

kol2W miniony wtorek na skrzyżowaniu ul. Ledóchowskiego i Śmigielskiego w Ostrowie Wielkopolskim, w wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu, został potrącony motocyklista. Tego zdarzenia można było uniknąć, gdyby zarówno kierująca samochodem jak i motocyklista przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania.

Policjanci wielokrotnie apelują o zachowanie rozsądku i bezpieczeństwa na drodze. Pozwoli to uniknąć niebezpiecznych zdarzeń, które często kończą się wizytą w szpitalu. Zdarzenia, które miało miejsce w miniony wtorek, można było uniknąć zarówno ze strony sprawcy jak i poszkodowanego.

Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Ledóchowskiego i Śmigielskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Kierująca fiatem 73-letnia kobieta, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu, doprowadzając do zderzenia z motocyklistą. Wina kobiety była bezsprzeczna, niemniej 25-letniego motocyklisty nie powinno być w tym miejscu. Jak ustalili policjanci, kierowca motocykla nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami.

Kierowcy pojazdów byli trzeźwi, a 25-latek trafił do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Kierująca pojazdem za spowodowanie kolizji, a motocyklista za kierowanie bez uprawnień zostali ukarani mandatami.

kol2

Opr.

asp. szt. Artur Kurczaba