Niebezpieczne zachowania kierowców - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Niebezpieczne zachowania kierowców

Data publikacji 20.07.2015

sygnalDwóch kierowców w miniony weekend straciło prawo jazdy. Powodem była nieostrożna i niezgodna z przepisami jazda. Jeden z kierowców spowodował kolizję drogową, drugi przekroczył dozwoloną prędkość.


Kolejny raz okazało się, że pośpiech nie jest dobrym doradcą kierowcy. Chęć szybkiego dotarcia do celu powoduje, że zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W miniony piątek 27-letni kierowca fiata punto w miejscowości Baby nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał na skrzyżowanie, gdzie doprowadził do zderzenia z citroenem. W wyniku tego 28-letnia kobieta kierująca citroenem trafiła do szpitala. W tym przypadku kierowcy fiata policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania i jego sprawa trafi teraz do sądu.

Z kolei na najbliższe 3 miesiące prawo jazdy stracił 20-letni mieszkaniec powiatu grodziskiego. Kierując samochodem osobowym marki Skoda w miejscowości Ołobok, jechał z prędkością 106 km/h. Dozwoloną w tym miejscu prędkość przekroczył o 56 km/h. Na jego koncie pojawi się też 10 punktów karnych.

Każde złamanie przepisów ruchu drogowego może prowadzić do niebezpiecznych zachowań, skutkiem czego są kolizje i wypadki drogowe. Zadbajmy zatem wspólnie o bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich użytkowników dróg.


oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

z up. st.post. Małgorzata Łusiak