Kierowali bez uprawnień - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Kierowali bez uprawnień

Data publikacji 15.07.2015

prawo_jazdyKolejni kierowcy, którzy nie powinni wyjeżdżać na drogi, zostali wczoraj zatrzymani przez policjantów ostrowskiej komendy. Jeden z nich posiadał sądowy zakaz kierowania, a drugi nie posiadał żadnych uprawnień dających mu prawo do kierowania jakimkolwiek pojazdem mechanicznym.

Wczoraj oficer dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów w Tarchałach Wielkich. Na miejsce skierowano patrol z komisariatu w Odolanowie. Policjanci ustalili, że kierowca opla omegi nagle zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył lusterkiem w samochód marki BMW. 27-letni kierowca opla wyjaśniał, że zagapił się w wyniku czego zahaczył lusterkiem drugi pojazd. Kierowcy samochodów byli trzeźwi i nikomu nic się nie stało.

Ta kolizja w zasadzie nie powinna zaistnieć, gdyż kierowca opla nie powinien wyjechać na drogę. Jak ustalili policjanci 27-latek posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami do stycznia 2016 roku. Teraz odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji, ale także za nie stosowanie się do orzeczeń sądu.

Kolejnym zatrzymanym wczoraj kierowcą motocyklista. Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali na ul. Limanowskiego do kontroli Hondę. Okazało się, że kierowca motocykla to 15-letni chłopak, który nie posiada żadnych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Chłopaka z komendy byli zmuszeni odebrać rodzice, bez wiedzy których zabrał motocykl. Informacja w tej sprawie zostanie przekazana do sądu rodzinnego.

oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

z up. st.post. Małgorzata Łusiak