Szybka jazda zakończona utratą prawa jazdy - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Szybka jazda zakończona utratą prawa jazdy

Data publikacji 15.07.2015

prdkoPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, zatrzymali prawo jazdy 44-letniemu kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. Mieszkaniec Opola jechał swoim audi 104 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy w minioną sobotę zatrzymali do kontroli w miejscowości Franklinów osobowe audi. Pomiar prędkości wskazał, że kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością 104km/h, podczas gdy dopuszczalna prędkość w tym miejscu to 50 km/h. 44-letni mieszkaniec Opola przekroczył zatem dozwoloną prędkość o 54 km/h. Kierujący mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z przepisami, które obowiązują od 18 maja tego roku, kierowca który przekroczy w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h musi liczyć się z utratą prawa jazdy na trzy miesiące.

Przypominamy, że jeżeli kierujący, któremu zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, zasiądzie w tym okresie za kierownicą pojazdu, prawo jazdy straci na kolejne 3 miesiące, a ponowne tego typu wykroczenie, zakończy się już całkowitym cofnięciem uprawnień do kierowania.

Kierowco pamiętaj, że jazdą z nadmierną prędkością szczególnie w terenie zabudowanym stwarzasz zagrożenie dla zdrowia a nawet życia nie tylko własnego, ale również innych użytkowników dróg. Apelujemy zatem do wszystkich kierujących, którzy zasiadają za kierownicą pojazdu, o rozwagę i rozsądek na drogach.

oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

asp. szt. Artur Kurczaba