Działali na rzecz poprawy bezpieczeństwa - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Działali na rzecz poprawy bezpieczeństwa

Data publikacji 10.07.2015

radarW ciągu ostatniego tygodnia policjanci baczniej przyglądali się poczynaniom na drogach kierowców motocykli i motorowerów. Kontrolowano trzeźwość kierowców, stan techniczny ich pojazdów i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Sezon motocyklowy został zainaugurowany już w kwietniu. Wakacje i słoneczna pogoda skłaniają wielu posiadaczy motocykli i motorowerów do częstszego korzystania z tych pojazdów w tym okresie.

Motorowerzyści i motocykliści są zaliczani do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Cyklistów nie chroni karoseria samochodu, nie posiadają pasów bezpieczeństwa, dlatego każde zdarzenie drogowe z ich udziałem w znacznym stopniu zagraża zdrowiu, a nawet życiu.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci ruchu drogowego i prewencji skontrolowali niemal 80 motocyklistów. W 8 przypadkach byli zmuszeni do zatrzymania dowodów rejestracyjnych z uwagi na zły stan techniczny pojazdu i brak aktualnego przeglądu. Niestosowanie hełmów ochronnych, prędkość i niesygnalizowanie wykonywania manewrów, to główne grzechy cyklistów. Za te wykroczenia mundurowi nałożyli ponad 20 mandatów karnych i zatrzymali również 4 nietrzeźwych motocyklistów.

Statystyki nie są tu jednak najważniejsze. Są one pomocne do zdiagnozowania obszarów, w których należy podjąć odpowiednie działania. A cel jest jeden - poprawa bezpieczeństwa na naszych drogach. Pamiętajmy, że w dużej mierze ten stan bezpieczeństwa zależy od nas samych, od naszego rozsądku i przestrzegania przepisów drogowych. Tego typu akcje prewencyjne ostrowska drogówka będzie przeprowadzać cyklicznie.

oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

asp. szt. Artur Kurczaba