Kierował pod wpływem narkotyku - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Kierował pod wpływem narkotyku

Data publikacji 09.07.2015

kajdanki_aktaPolicjanci z Komendy Powiatowej w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali wczoraj prawo jazdy kierowcy, który kierował osobowym oplem znajdując się pod wpływem działania narkotyku. W jego organizmie policjanci stwierdzili obecność marihuany. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających może mu grozić 2 letni pobyt w więzieniu.


O nietrzeźwych kierowcach mówi się, że są plagą polskich dróg. Utrata prawa jazdy, zakaz kierowania pojazdami i zagrożenie pobytem w więziennej celi nie działa na wszystkich odstraszająco. Pamiętać należy również o tym, że takie same konsekwencje grożą tym, którzy zdecydują się zasiąść za kierownicą pod wpływem środków odurzających.

Przekonał się wczoraj o tym 27-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Kierowca osobowego opla został zatrzymany do kontroli na ul. Odolanowskiej. W trakcie kontroli uwagę policjantów zwróciło nienaturalne zachowanie mężczyzny, które wskazywało, że może znajdować się pod wpływem jakiś środków. 27-latek był trzeźwy, ale badanie potwierdziło, że w jego organizmie znajduje się narkotyk w postaci marihuany. Mężczyzna przyznał, że kilka dni wcześniej palił marihuanę.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie dokument uprawniający go do kierowania pojazdami. Ostrowianin odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

asp. szt. Artur Kurczaba