Jechał za szybko, bez uprawnień i aktualnego przeglądu - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Jechał za szybko, bez uprawnień i aktualnego przeglądu

Data publikacji 24.06.2015

rd1Przekroczona dozwolona prędkość, samochód bez aktualnych badań technicznych i kierowca z cofniętymi uprawnieniami to efekt policyjnej kontroli, która miała miejsce wczoraj w miejscowości Ołobok. W związku z kierowaniem pojazdem pomimo cofniętych uprawnień, 46-letni kierowca naraził się na odpowiedzialność karną. Za to przestępstwo mogą mu grozić 2 lata więzienia.

Każdy kierowca bez względu na to czy wyrusza w drogę swoim samochodem, czy jest tylko jego użytkownikiem powinien posiadać wszystkie wymagane dokumenty. Należy też pamiętać, aby sprawdzać stan techniczny samochodu którym pojedziemy i skontrolować w dowodzie rejestracyjnym kiedy upływa termin ważności badań. Dokładając do tego rozsądną i zgodną z przepisami jazdę, możemy w pewnym stopniu czuć się bezpiecznym użytkownikiem dróg.

Najwyraźniej o tym wszystkim zapomniał 46-letni kaliszanin. Wczoraj w miejscowości Ołobok patrol ostrowskiej drogówki, zarejestrował na mierniku prędkości toyotę, której kierowca jechał o 20 km/h za szybko w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 60 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca toyoty nie posiadał prawa jazdy. Jego uprawnienia zostały cofnięte w 2013 roku. Tym razem kierowca stracił kolejny dokument. Policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny z uwagi na brak aktualnych badań technicznych i samochód został odholowany.

46-letni mężczyzna naraził się na odpowiedzialność karną. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień mogą mu grozić 2 lata więzienia.

oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

asp. szt. Artur Kurczaba