Tygodniowe podsumowanie wydarzeń na drogach - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Tygodniowe podsumowanie wydarzeń na drogach

Data publikacji 16.02.2016

czapkatarczaW ciągu całego ubiegłego tygodnia, policjanci ostrowskiej drogówki dokonali blisko 620 kontroli drogowych. W tym czasie, sprawdzili także stan trzeźwości u prawie 2000 osób, zatrzymali 48 dowodów rejestracyjnych oraz 5 praw jazdy. Mundurowi sprawdzali także, czy piesi pamiętają o noszeniu elementów odblaskowych.

Od 8 do 14 lutego br., policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim dokonali blisko 620 kontroli drogowych i wylegitymowali około 780 osób. Ponadto, w ciągu tych siedmiu dni, mundurowi sprawdzili stan trzeźwości u blisko 2000 kierujących, zatrzymali 48 dowodów rejestracyjnych i 5 praw jazdy.

Na ostrowskich drogach doszło w tym czasie do 16 kolizji oraz 2 wypadków. Drogówka ujawniła też blisko 360 wykroczeń, za które 300 osób otrzymało mandat karny, a wobec 14 został skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Jak zawsze, policjanci sprawdzali czy piesi pamiętają o korzystaniu z obowiązkowych elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym. W związku ze wspomnianymi kontrolami, mandatami karnymi ukarano 7 pieszych niestosujących się do tego przepisu.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, podczas minionego tygodnia zatrzymali łącznie 14 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.

Także wczoraj, policjanci ostrowskiej drogówki, zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego mężczyznę, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W trakcie kontroli policjanci ujawnili, że mężczyzna ten w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, nie ma przy sobie dowodu rejestracyjnego, a dodatkowo nie posiada aktualnej polisy ubezpieczenia pojazdu. W trakcie rozmowy z 27-latkiem, policjanci wyczuli również silną woń alkoholu z jego ust. Mężczyznę natychmiast poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie to, wykazało u kontrolowanego blisko 2,5 promila.

Wczorajszy przypadek zatrzymania nietrzeźwego kierującego pozwala stwierdzić, że kierowcy potrzebują jeszcze wielu akcji profilaktycznych, przestrzegających ich przed tego typu zachowaniami.

Apelujemy zatem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę! Każdy z nas może zapobiec tragedii uniemożliwiając znajomemu kierowanie pod wpływem alkoholu.


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz