Uciekł, bo kierował bez uprawnień - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Uciekł, bo kierował bez uprawnień

Data publikacji 06.03.2009

klucz.jpgPolicjanci ustalili i zatrzymali kierującego, który uciekał przed kontrolą drogową, gdyż kierował samochodem wbrew zakazowi wydanemu przez sąd.

W środę wczesnym wieczorem policjanci ruchu drogowego próbowali zatrzymać do kontroli drogowej jadącą przez Tarchały Wielkie mazdę. Kierujący nią nie reagował jednak na dawane przez policjantów sygnały do zatrzymania i jechał dalej, policjanci ruszyli więc za uciekającym. Po krótkim pościgu mazda zjechała z drogi do rowu a kierujący i pasażer uciekli z samochodu.

Policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu - mieszkanka gminy Odolanów oświadczyła, że samochód zostawiła po południu w centrum Odolanowa nie zamknięty. Samochód jednak zniknął, zgłosiła więc kradzież.

W wyniku wspólnych działań policjantów z Odolanowa i ostrowskich kryminalnych ustalono mężczyznę, który kierował pojazdem, kiedy był zatrzymywany przez policję. Okazało się, że jest to członek rodziny właścicielki, który uciekał, gdyż wyrokiem sądu orzeczony miał czynny zakaz kierowania pojazdami. 46-letni mężczyzna został zatrzymany i postawiono mu zarzut nie stosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Za czyn ten grozi kara do 3 lat więzienia.