Wypadki drogowe - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Wypadki drogowe

Data publikacji 17.02.2009

1094467_high_country_road   Do dwóch groźnie wyglądających wypadków drogowych doszło w dniach 14 i 16 lutego tego roku na drogach powiatu ostrowskiego.

  Ponad 2 promile alkoholu miał w sobie 41-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który 14 lutego 2009 roku w Skalmierzycach doprowadził do wypadku drogowego. Nietrzeźwy kierowca poruszał się na drodze krajowej nr 25 samochodem marki Jeep Grand Cherokee. W pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do  czołowego zderzenia z samochodem marki Oplem Corsa. W wyniku tego zderzenia dwie pasażerki opla w wieku 17 i 20 lat doznały obrażeń ciała w postaci urazów nadgarstka oraz klatki piersiowej i zostały umieszczone w ostrowskim szpitalu.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 4,5 roku.

 

 

Czołowe zderzenie pojazdów miało także miejsce w dniu 16 lutego na drodze krajowej nr 11 w Przygodzicach. Kierujący Skodą Octavia 52-letni mieszkaniec Opola, na łuku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z samochodem Renault Laguna kierowanym przez 33-letnią mieszkankę Ostrowa Wielkopolskiego. Jadący za Skodą pojazd marki Volkswagen Passat chcąc uniknąć zderzenia, zjechał do przydrożnego rowu. W sumie do szpitala trafiły trzy osoby - kierująca Laguną kobieta ze złamanym udem oraz kierowca i pasażer Skody z urazami klatki piersiowej, kręgosłupa i wstrząśnieniem mózgu.