Uciekający nietrzeźwy kierowca zatrzymany - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Uciekający nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Data publikacji 09.02.2009

osrtw_wlkp_rys.gifOstrowscy policjanci w niespełna dwie godziny zatrzymali mężczyznę, który pijany uciekał oplem omegą sprzed jednej z dyskotek. 22 - letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, miał prawie promil alkoholu w organizmie. Młodzieniec uciekając policjantom, chciał uniknąć kary. Może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

W sobotę w nocy policjanci pełniący służbę przy jednej z ostrowskich dyskotek, zauważyli młodego mężczyznę, który pijany wsiadał do swojego samochodu i zaczął odjeżdżać. Jeden z funkcjonariuszy nakazał mężczyźnie wyłączyć silnik, mężczyzna nie zareagował na dwukrotne polecenie i ruszył pociągając za sobą i przewracając policjanta. Drugi policjant, który w tym czasie stał przed oplem musiał odskoczyć przed ruszającym pojazdem. Kilka centymetrów bliżej i zostałby potrącony przez odjeżdżające auto. Policjant podejmujący interwencje wobec nietrzeźwego kierowcy, wyciągnął broń i oddał dwa strzały. Kierowca mimo to nie zatrzymał pojazdu.

Policjanci natychmiast powiadomili o powyższym fakcie oficera dyżurnego. Kierowca opla niedługo cieszył się wolnością. W ciągu niespełna dwóch godzin został zatrzymany. Okazał się nim 22 - letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego. Był pijany, miał prawie promil alkoholu w organizmie. Z mężczyzną tym w osobowym oplu byli jeszcze dwaj jego koledzy. Byli również nietrzeźwi. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Za kierowanie samochodem na „ podwójnym gazie", grozi do 2 lat więzienia. Natomiast dodatkowym zarzutem postawionym 22 - latkowi, jest zmuszenie policjanta do zaniechania prawnie podjętej czynności służbowej, za co grozi do 3 lat więzienia.