Wypadek na przystanku - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Wypadek na przystanku

Data publikacji 09.01.2009

 dsc_2012                                             11 rannych osób, w tym trzy ciężko, to bilans wypadku do którego doszło dzisiaj około godziny 11.40 w Ostrowie Wielkopolskim na ul. Głogowskiej.

                 

  Kierujący  Fiatem Punto, 72-letni mężczyzna z nieustalonych dotychczas przyczyn wjechał w grupę ludzi stojących na przystanku autobusowym przy ul. Głogowskiej. Z racji swojej lokalizacji, na przystanku znajdowało się sporo osób i w sumie 10 z nich zostało potrąconych przez samochód. Na miejsce natychmiast zaczęły przyjeżdżać karetki pogotowia i wszystkie osoby trafiły do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Dwie z nich znajdują się w stanie ciężkim posiadając wielonarządowe obrażenia, które zdaniem lekarza nie zagrażają ich życiu. Wśród osób rannych jest pięciu nastolatków w wieku od 13 do 16 lat. Najciężej rannym okazał się kierujący Fiatem Punto, który z miejsca wypadku został zabrany przez pogotowie w stanie nieprzytomności.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn tego zdarzenia. Apelujemy też do wszystkich osób, które były bezpośrednimi  świadkami wypadku o zgłaszanie się do Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. przy ul. Partyzanckiej - kontakt telefoniczny 062/59 52 261, 062/59 52 211 lub 997.

dsc_2013