Z Energą po drodze - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Z Energą po drodze

Data publikacji 01.12.2008

dsc_1669

Grupa Energa we współpracy z Policją rozpoczyna kolejną edycję akcji na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Kierowcom, rowerzystom i pieszym wręczonych zostanie ponad 30 tysięcy kamizelek i znaków odblaskowych. Równocześnie w szkołach zostanie przeprowadzony cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

 Na polskich drogach po raz kolejny pojawią się patrole bezpieczeństwa zorganizowane przez Grupę Energa i Policję. Zainaugurowana w środę 26 listopada akcja „Z Energą po drodze" ma na celu uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważna jest odpowiednia widoczność po zmroku. Ponad 30 tysięcy kamizelek i znaków odblaskowych trafi do kierowców i pieszych w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim.

Patrole policyjne, usytuowane w najniebezpieczniejszych miejscach, zatrzymywać będą do kontroli losowo wybrane pojazdy. Podczas rutynowej kontroli informować będą kierowców o konieczności właściwego oznakowania pojazdu znajdującego się wieczorem przy drodze. Wybrani uczestnicy ruchu otrzymają elementy odblaskowe.

Do akcji wspólnie z Energą włącza się także ostrowska policja, która będzie rozdawała odblaski w dniu 3 grudnia 2008 r.