Poświąteczne podsumowanie - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Poświąteczne podsumowanie

Data publikacji 03.11.2008

candle.jpgPierwsze dwa dni listopada - Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny - minęły spokojnie. Policja nie odnotowała większych zdarzeń drogowych.

Dni 1 i 2 listopada minęły spokojnie. Policja zmobilizowała maksymalną ilość sił, dodatkowo pracę policjantów wspomagali strażnicy miejscy, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa na drogach, w okolicach parkingów i cmentarzy. Na drogach powiatu ostrowskiego odnotowano 13 kolizji. Policjanci zatrzymali łącznie 6 osób, które zdecydowały się na jazdę po alkoholu.

Okres ten był więc spokojniejszy, niż w zeszłym roku, kiedy to zdarzyło się 15 kolizji i dwa wypadki drogowe.

Podziękowania należą się przede wszystkim kierującym, którzy stosowali się do przepisów ruchu drogowego i wykonywali polecenia policjantów kierujących ruchem w miejscach szczególnie newralgicznych.

Jak co roku, apelowaliśmy o pozostawianie w miarę możliwości samochodów pod domem i korzystanie z komunikacji miejskiej, jednak nie wszyscy zdecydowali się na podróżowanie autobusami. W tym roku odnotowaliśmy znacznie wyższe natężenie ruchu samochodów, niż w latach ubiegłych.