Narkotestery dla "drogówki" - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Narkotestery dla "drogówki"

Data publikacji 19.08.2008

narkotest  W ramach Sektorowego Programu Operacyjnego "SPO-Transport" ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Wielkopolska „drogówka” wzbogaciła się o nowy sprzęt, wśród którego znalazły się między innymi alkotesty, narkotestery, fotoradary oraz maszty do fotoradarów. Sprzęt ten będzie teraz wykorzystywany przez policjantów z ruchu drogowego i na pewno przyczyni się do podniesienia poczucia bezpieczeństwa na wielkopolskich drogach.

Policjanci z wielkopolskiej „drogówki”, dzięki funduszom unijnym otrzymali ponad 6 tysięcy narkotesterów, 20 masztów do fotoradarów z obudowami i oprzyrządowaniem, 4 fotoradary oraz 143 urządzenia do badania ilości alkoholu w organizmie typu Alkosensor. To kolejny „krok” w walce z pijanymi kierowcami i piratami drogowymi.

Wszystkie zakupione i przekazane urządzenia, są już w dyspozycji policjantów z ruchu drogowego w całej Wielkopolsce. Dzięki nim wyeliminowani zostaną nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadają do swoich samochodów po wypiciu alkoholu lub narkotykach oraz rozwijają nadmierną prędkość.

Dzięki sprzętowi pozyskanemu w ramach Programu Operacyjnemu SPOT, tylko w tym roku narkotesterami przebadanych zostało ponad 2 tysiące kierowców. Ujawniono 53 uczestników ruchu drogowego, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem narkotyków. Zatrzymano również do końca lipca tego roku prawie 3.5 tysiąca osób, które pijane kierowały pojazdami. .

Dodatkowe fotoradary zasiliły drogi komunikacji krajowej biegnące przez Wielkopolskę. Jak wskazują przeprowadzane analizy w miejscach , gdzie na straży prędkości czuwają te urządzenia, ilość wypadków i kolizji drogowych jest zdecydowanie mniejsza, czyli jest bezpieczniej.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim z unijnych funduszy otrzymała narkotestery. Policjanci ostrowskiej „drogówki” będą więc także mogli szybko sprawdzić,  czy kierowcy jeżdżą pod wpływem narkotyków.

narkotest