Uciekł z miejsca wypadku - 13.08.2008 - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Uciekł z miejsca wypadku - 13.08.2008

Data publikacji 13.08.2008

dsc_1671  Na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Strugi, kierujący BMW 41-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, doprowadził do zderzenia z Fiatem 126p i nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia.      

          Wszystko to działo się około godziny 5.00 nad ranem. Na prostym odcinku drogi krajowej nr 11 w miejscowości Strugi gm.Przygodzice, kierowca BMW nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim Fiata 126p i zderzył się z nim. Jednakże, jak się później miało okazać, nie tylko to mogło być przyczyną tego wypadku.

           Kierowca BMW postanowił nie zatrzymywać się i pojechał dalej w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego. Podjęte przez policję natychmiastowe działania doprowadziły do jego  zatrzymania. Okazało się, że kierowca BMW miał w wydychanym powietrzu 0,8 promila alkoholu.

           Kierujący Fiatem 126p mężczyzna był trzeźwy, ale w wyniku zderzenia doznał wstrząśnienia mózgu i trafił do ostrowskiego szpitala. Natomiast w Policyjnej Izbie Zatrzymań ostrowskiej Komendy został umieszczony kierujący BMW, który po wytrzeźwieniu będzie musiał złożyć wyjaśnienia.