Blisko 3 promile i dwie kolizje - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Blisko 3 promile i dwie kolizje

Data publikacji 11.10.2016

pol110Do policyjnego aresztu trafił 42-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję drogową i odjechał. Kilka minut później ten sam mężczyzna uderzył w kolejny samochód. 42-latek za swój czyn odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który spowodował dwie kolizje drogowe, z jednej z nich mężczyzna odjechał.

Około godziny 19:20 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na ulicy Głowackiego. Na miejsce pojechali policjanci z Ruchu Drogowego. Mężczyzna, który spowodował kolizję został ujęty przez świadków zdarzenia, którzy uniemożliwili mu dalszą jazdę odbierając kluczyki od pojazdu.

Policjanci ustalili, że kierujący samochodem marki Mercedes 42-latek, uderzył w prawidłowo zaparkowany samochód. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko 3 promile alkoholu. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że ten sam mężczyzna chwilę wcześniej spowodował kolizję z pojazdem marki Peugeot na ulicy Odolanowskiej i odjechał z miejsca zdarzenia.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Teraz odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.