Działania "Prędkość" - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "Prędkość"

Data publikacji 05.10.2016

iskraW najbliższych dniach policjanci ostrowskiej drogówki przeprowadzą wzmożone kontrole prędkości z jaką poruszają się po drogach kierowcy. W trakcie działań zwracać będą szczególną uwagę na kierowców znacznie przekraczających prędkość w terenie zabudowanym, ale działania obejmą drogi całego powiatu.

Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków na drogach. Pomimo wielu apeli Policji o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, które wyznaczają ograniczenia prędkości na poszczególnych rodzajach dróg i obszarach, kierujący wielokrotnie łamią je, co często prowadzi do niebezpiecznych sytuacji na drodze, a niejednokrotnie do wypadków, które przy dużej prędkości kończą się poważnymi obrażeniami ciała, bądź śmiercią uczestników zdarzenia.

Prowadzone przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego działania pod kryptonimem „Prędkość" są działaniami cyklicznymi. Podczas takich działań policjanci, celem zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dokonują kontroli pojazdów, w szczególności w odniesieniu do kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów i przekraczają dozwoloną prędkość. W szczególnych przypadkach, kiedy kierujący z nadmierną prędkością poruszają się po drogach w terenie zabudowanym, gdy prędkość zostanie przekroczona o więcej, niż 50 km/h, oprócz nałożenia kary grzywny za popełnione wykroczenie, policjanci mogą kierującemu zatrzymać prawo jazdy.

Zadbajmy wspólnie, aby na naszych drogach było bezpiecznie. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje, swoich rodzin i wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.