Weekend nie całkiem "trzeźwy" - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend nie całkiem "trzeźwy"

Data publikacji 12.09.2016

drogowkaMiniony weekend upłynął pod znakiem wzmożonych działań "Trzeźwość", prowadzonych przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci na terenie całego powiatu prowadzili kontrole stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Niestety, nie wszyscy kierowcy pamiętali o tym, by za kierownicę nie wsiadać po wypiciu alkoholu.

Policyjne działania przeprowadzone w okresie minionego weekendu pokazują, że nadal niestety po naszych drogach poruszają się kierowcy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu, lub tacy, którzy nie wytrzeźwieli jeszcze po jego wcześniejszym spożywaniu. Nadal niektórzy z nich liczą, że nie trafią na policyjną kontrolę.

Ostrowscy policjanci w okresie minionego weekendu, na drogach całego powiatu, sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze przy użyciu urządzeń AlcoBlow dokonali kontroli 1.300 kierujących. W wyniku przeprowadzonych kontroli ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących samochodem, jednego kierującego motorowerem i pięciu poruszających się rowerem.

Funkcjonariusze reagowali również na inne wykroczenia w ruchu drogowym. Podczas działań ujawnili popełnienie przez użytkowników dróg 160 wykroczeń. Za te poważniejsze, rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego funkcjonariusze dwóm kierującym zatrzymali prawa jazdy.

Celem naszej akcji było nie tylko ujawnianie kierujących na tzw. „podwójnym gazie". Tego typu akcje są elementem szeroko pojętej profilaktyki, mającej także zapobiegać wszelkim zakusom wsiadania za kierownicę po pijanemu. Każdy kierowca musi mieć świadomość grożących mu konsekwencji i nieuchronności kary. Konsekwencją jazdy z promilami, oprócz utraty prawa jazdy, może być utrata życia i zdrowia własnego lub innych uczestników ruchu drogowego.

Jednocześnie akcja ma uświadamiać użytkownikom dróg, że obowiązkiem każdego z nich, czy to kierującego samochodem, motocyklem, motorowerem, rowerem, czy wreszcie pieszego jest przestrzeganie przepisów o ruchu drogowym. Wszystko po to, by na drogach było bezpiecznie.