Drogówka zapowiada weekendowe działania "Trzeźwość" - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Drogówka zapowiada weekendowe działania "Trzeźwość"

Data publikacji 09.09.2016

czapkatarczaPolicjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrowie Wielkopolskim już od jutra, w okresie najbliższego weekendu na terenie miasta i powiatu ostrowskiego prowadzić będą wzmożone działania "Trzeźwość". Policjanci będą reagować także na każde wykroczenia popełniane przez kierujących oraz pieszych. Wszystkie działania policjantów mają jeden cel - poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach.

Policyjne działania i apele, liczne akcje społeczne, w które angażuje się wiele instytucji, kampanie w mediach, organizowane są po to, aby ograniczyć i uświadomić kierowcom zagrożenie, jakie niesie kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Niewątpliwie przynoszą one pożądany skutek, co obserwujemy na przykładach coraz częstszych reakcji innych uczestników ruchu drogowego na nietrzeźwych kierujących, świadczące o braku społecznego przyzwolenia na kierowanie po pijanemu. Niestety ciągle znajdują się tacy kierowcy, którzy liczą, że nie trafią na policyjną kontrolę.

Ostrowscy policjanci w okresie najbliższego weekendu sprawdzać będą stan trzeźwości kierujących w wielu punktach na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz na drogach całego powiatu. Policjanci będą kontrolować stan trzeźwości kierowców przy użyciu urządzeń AlcoBlow, co pozwoli na szybkie kontrolowanie znacznej ilości kierowców.

Funkcjonariusze rygorystycznie reagować będą również na rażące wykroczenia w ruchu drogowym. Nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie to bowiem główne przyczyny tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Celem naszej akcji jest nie tylko ujawnianie kierujących na tzw. „podwójnym gazie". Tego typu akcje są elementem szeroko pojętej profilaktyki, mającej także zapobiegać wszelkim zakusom wsiadania za kierownicę po pijanemu. Każdy kierowca musi mieć świadomość grożących mu konsekwencji i nieuchronności kary. Konsekwencją jazdy z promilami, oprócz utraty prawa jazdy, może być utrata życia i zdrowia własnego lub innych uczestników ruchu drogowego.

Alkohol jest jedną z przyczyn wypadków i kolizji drogowych, dlatego też tak często apelujemy o zachowanie rozsądku i rozwagi. Jeżeli nie mamy pewności, co do stanu swojej trzeźwości, nie wsiadajmy za kierownicę!