Ostatni weekend wakacji - podsumowanie - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Ostatni weekend wakacji - podsumowanie

Data publikacji 29.08.2016

drogowkaMiniony weekend był ostatnim weekendem tegorocznych letnich wakacji. Na drogach powiatu ostrowskiego doszło do jednego wypadku drogowego oraz jedenastu kolizji. Policjanci zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierowców. Nie odnotowano zdarzeń z udziałem dzieci i młodzieży. Spokojnie było również na terenach akwenów wodnych.

Ostatni weekend wakacji to czas powrotów z wakacyjnych wojaży. Jak co roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wzmożone działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu powracającym z wakacji. Policjanci prowadzili kontrole prędkości, trzeźwości kierujących oraz przestrzegania przepisów w zakresie przewożenia dzieci. Wszystko po to, by wszyscy wrócili bezpiecznie do domu. W okresie weekendu doszło do 11 kolizji i jednego wypadku drogowego, w którym jedna osoba odniosła obrażenia. Nie obyło się jednak bez niebezpiecznych zachowań kierowców. Policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących oraz kierowcę, który na terenie zabudowanym jechał z prędkością 140 km/h.

W dalszym ciągu apelujemy o ostrożną i trzeźwą jazdę. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny. W rejonach szkół i przedszkoli należy spodziewać się większego ruchu pojazdów i pieszych. Te miejsca nadal będą w najbliższym czasie szczególnie patrolowane przez policjantów.

Swoje działania prowadzili również policjanci Wydziału Prewencji. Kontrolowali wszystkie miejsca, w których mogło dochodzić do zagrożeń bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. W trosce o małoletnich sprawdzali miejsca zagrożone, okolice sklepów monopolowych, boisk szkolnych, rejonów parków, terenów rekreacyjnych, sprawdzali, czy dzieci nie znajdują się w nocy bez opieki dorosłych.

Kontrolowano również miejsca wypoczynku nad wodą. Weekend był gorący, więc wiele osób wypoczywało nad wodą wraz ze swoimi pociechami. Na terenach kąpielisk i terenów akwenów wodnych było spokojnie. Nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń.