Przekroczył dozwoloną prędkość - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył dozwoloną prędkość

Data publikacji 11.08.2016

naszywka_rdOstrowskie drogi są stale monitorowane przez stróżów prawa pod względem przestrzegania przez kierowców przepisów ruchu drogowego. Mimo kar nadal wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość. Na okres 3 miesięcy zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który nie zastosował się do przepisów ruchu drogowego i poruszał się na terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali teren naszego powiatu. Około godziny 15:40 zatrzymali osobowego poloneza, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością. Jak się okazało, 36-latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h,

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Bezpieczeństwo na drogach powiatu ostrowskiego to priorytet dla policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Dlatego nieodpowiedzialni kierowcy muszą się liczyć ze zdecydowaną reakcją policjantów. Chęć zaoszczędzenia kilku minut może doprowadzić do nieodwracalnych skutków zdarzenia drogowego. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Przy tak dużych prędkościach, czas jaki mamy na reakcję jest minimalny.

Pamiętajmy, że rozsądek na drodze może uratować nie tylko nasze, ale również życie innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego kolejny raz apelujemy - kierowco pomyśl czy warto, zanim będzie za późno.