Piłeś - nie siadaj za kierownicę - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Piłeś - nie siadaj za kierownicę

Data publikacji 14.07.2016

alkosensorNietrzeźwi kierowcy to nadal problem polskich dróg. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia policjanci ostrowskiej komendy zatrzymali na terenie całego powiatu 26 nietrzeźwych kierujących. Tylko wczoraj ostrowska drogówka skontrolowała stan trzeźwości niemalże 2 tysięcy kierujących.


Niestety ciągle znajdują się tacy kierowcy, którzy liczą, że nie trafią na policyjną kontrolę. To smutne potwierdzenie faktu, że kierowanie po spożyciu alkoholu wciąż jest aktualnym problemem naszego społeczeństwa. Tylko od niedzieli ostrowscy policjanci zatrzymali 26 nietrzeźwych kierujących.

Pomimo apeli i przestróg ze strony policjantów nadal wielu kierowców podejmuje ryzyko i zasiada za kierownicą po pijanemu. Ale ryzykują oni nie tylko utratę prawa jazdy. Narażają oni zdrowie i życie własne oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Przykładów można mnożyć każdego dnia, ale nie w tym rzecz. Najważniejsze aby każdy kierowca miał świadomość, że kierowanie „na podwójnym gazie" jest zabronione. Na uwagę zasługuje fakt coraz częstszego braku społecznego przyzwolenia na kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Liczne kontrole policjantów Wydziału Drogowego, badanie stanu trzeźwości mają ujawniać kierujących „na podwójnym gazie", a także kierujących będących pod działaniem środków odurzających.

Policjanci prowadzą wzmożone kontrole i zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Tylko wczoraj skontrolowali stan trzeźwości niemalże 2 tysięcy kierujących. Ostrowska drogówka zapowiada, że takie kontrole będą powtarzane. Wszystko po to, aby w skuteczny sposób eliminować z naszych dróg pijanych kierowców.