Jechał z zakazem i trzema promilami - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał z zakazem i trzema promilami

Data publikacji 20.06.2016

kgp-kogut-2Policjanci Posterunku Policji w Przygodzicach, dzięki zgłoszeniu 44-letniej kobiety, zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów, a przeprowadzone na miejscu badanie trzeźwości wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sobotę, na jednej z dróg powiatu ostrowskiego doszło do nietypowego zdarzenia. 44-letnia kobieta, jadąc prawidłowo swoim pojazdem zauważyła, że z naprzeciwka - wprost na nią, jedzie mężczyzna kierujący Fiatem Doblo. Kierująca zjechała na pobocze dzięki czemu uniknęła zderzenia z fiatem.

44-latka ruszyła za oddalającym się mężczyzną. Wykorzystując moment, w którym kierujący fiatem zaparkował pojazd - kobieta podeszła, żeby z nim porozmawiać. Okazało się, że od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Kobieta natychmiast zabrała kierującemu kluczyki i zadzwoniła na policję.

Niedługo później, na miejscu zjawili się policjanci Posterunku Policji w Przygodzicach. Mundurowi ustalili, że kierujący Fiatem Doblo to 42-letni mieszkaniec gminy Sośnie. Badanie stanu trzeźwości u mężczyzny, wykazało blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo, policjanci ustalili, że 42-latek posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów.

42-letni mieszkaniec gminy Sośnie odpowie teraz przed sądem.

Prawidłowa i szybka reakcja 44-latki być może zapobiegła kolejnej tragedii na drodze. Pamiętajmy, że musimy wspólnie zadbać o nasze bezpieczeństwo. Postawa zgłaszającej kobiety powinna być dla nas przykładem.

Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz