Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Data publikacji 13.06.2016

pol116Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na okres 3 miesięcy zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który nie zastosował się do przepisów ruchu drogowego i poruszał się na terenie zabudowanym z prędkością 108 km/h. Mężczyzna otrzymał ponadto mandat i 10 punktów karnych.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali teren naszego powiatu nieoznakowanym radiowozem. Około godziny 7:00 zarejestrowali osobowego forda, którego kierujący poruszał się z nadmierną prędkością. Jak się okazało, 26-latek w terenie zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h, czyli przekroczył dozwoloną na tym obszarze prędkość o 58 km/h.

Policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Dodatkowo, zgodnie z prawem kierowca otrzymał mandat w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych.

Przypominamy, nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Lekceważenie w taki sposób przepisów ruchu drogowego skutkuje konsekwencjami prawnymi i zatrzymaniem prawa jazdy.