Ponowny apel o rozwagę na drodze - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Ponowny apel o rozwagę na drodze

Data publikacji 11.04.2016

kpp_ostrwNależy zdawać sobie sprawę, że nieuwaga, zamyślenie czy jazda „na podwójnym gazie" może doprowadzić do tragedii na drodze. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i trzeźwość za kierownicą.


8 kwietnia, w Ostrowie Wielkopolskim, na ul. Kaliskiej doszło do nietypowego zdarzenia z udziałem miejskiego autobusu. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 84-letni pasażer wychodząc z autobusu wypchnięty przez zamykające się drzwi. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Tego samego dnia, na tej samej ulicy miało miejsce zdarzenie drogowe. Jak wstępnie ustalili policjanci - kierujący samochodem osobowym zderzył się z kierującym motocyklem. Motocyklista z obrażeniami ciała trafił do ostrowskiego szpitala.

9 kwietnia, w Wysocku Wielkim, 52-letnia kobieta wykonując manewr skrętu w lewo - zderzyła się z volkswagenem, który wykonywał manewr wyprzedzania. Kobieta trafiła do szpitala.

Przed południem, policjanci ostrowskiej komendy otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem nietrzeźwego kierującego. Poszkodowany mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymał samochód przed bramą do swojej posesji. W tym samym czasie pojazd marki Ford uderzył w jego bok. Policjanci ustalili sprawcę zdarzenia, którym okazał się 63-letni mężczyzna. Jak się również okazało, w wydychanym powietrzu miał on ponad 1,6 promila alkoholu.

Kolejne zdarzenie z udziałem kierującego „na podwójnym gazie" miało miejsce około godziny 14:00 na Rondzie Bankowym. Kierujący osobowym renault nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zdarzenia z toyotą, kierowaną przez 49-letnią ostrowiankę. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że sprawca w wydychanym powietrzu miał 0,34 promile alkoholu.

Do zdarzenia z udziałem trzech pojazdów doszło na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Słowackiego, gdzie 38-letni mężczyzna skręcając w lewo wjechał na skrzyżowanie i zderzył się z dwoma innymi pojazdami.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego apelują o rozwagę na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.