Przekroczył prędkość - stracił prawo jazdy - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość - stracił prawo jazdy

Data publikacji 07.04.2016

iskraWczoraj, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy 20-letniemu kierującemu, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Mieszkaniec powiatu kaliskiego jechał z prędkością 116 km/h. Dodatkowo, policjanci nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 400 złotych, a na jego „koncie" pojawi się także 10 punktów karnych.

Wczoraj, około godziny 20:00 w miejscowości Sławin, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Renault Megane, którego kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, jadąc 116 km/h.

W trakcie kontroli drogowej okazało się, że kierującym jest 20-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które zgodnie z przepisami odzyska dopiero po upływie trzech miesięcy. Dodatkowo, 20-latek otrzymał mandat karny w wysokości 400 złotych, a na jego „koncie" pojawi się 10 punktów karnych.

Policjanci ostrowskiej drogówki apelują o rozwagę na drogach. Przypominają także, że przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. W takim przypadku na kierującego nałożony zostaje także mandat karny w wysokości do 500 złotych oraz 10 punktów karnych.


Opr. st. post. Patrycja Lichtarowicz