Piraci drogowi w rękach policjantów - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Piraci drogowi w rękach policjantów

Data publikacji 04.04.2016

naszywka_rdW ciągu dwóch dni na terenie powiatu ostrowskiego pięciu kierowców straciło prawa jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkość w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził osobowym Audi z prędkością 130 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Wszyscy kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na 3 miesiące oraz zostali ukarani mandatami karnymi.

Nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów może doprowadzić do tragedii, dlatego każdego dnia policjanci uważnie przyglądają się zachowaniu wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety, pomimo surowych kar, funkcjonariusze ciągle zatrzymują kierowców, którzy w rażący i niebezpieczny sposób łamią obowiązujące przepisy. W ciągu dwóch dni, aż pięciu kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości. Według obowiązujących przepisów dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami odzyskają za trzy miesiące.

Pierwszy do kontroli drogowej został zatrzymany kierowca BMW. 22-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego jechał 1 kwietnia br. w miejscowości Sławin z prędkością 114 km/h. Na sprawcę wykroczenia funkcjonariusze ostrowskiej drogówki nałożyli mandat oraz punkty karne. 22-latek stracił również prawo jazdy.

Kilka godzin później, w miejscowości Gostyczyna funkcjonariusze zatrzymali kolejnego kierowcę Audi. Pomiar prędkości wskazał 105 km/h. 58-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, także stracił prawo jazdy, a na jego koncie pojawiło się 10 punktów karnych. Mężczyzna w ciągu 7 dni będzie musiał także opłacić mandat, jaki nałożyli na niego funkcjonariusze.

Niespełna godzina później, w miejscowości Ołobok, policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą, która rażąco złamała przepisy drogowe. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, 46-latka, kierująca Mitsubishi jechała o 67 km/h za szybko. Mieszkanka Skalmierzyc straciła w ten sposób prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Dzień później, 2 kwietnia ostrowska drogówka na drodze wojewódzkiej 442 zatrzymała dwóch kierowców, którzy pędzili osobowymi autami na obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h. Pierwszy z nich 34-letni mieszkaniec Kalisza jechał z prędkością 130 km/h, drugi 36-letni kaliszanin jechał z prędkością 105 km/h.

Wszyscy kierujący stracili prawo jazdy oraz zostali ukarany mandatem karnym w wysokości od 400 do 500 złotych i 10 punktami karnymi.

Przez najbliższe trzy miesiące zatrzymani kierowcy nie będą mogli wsiąść za kierownicę auta. Jeżeli mimo zakazu zdecydują się na kierowanie pojazdem, popełnią przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego, za które grozi do dwóch lat więzienia. Ponadto taki kierowca będzie miał przedłużony okres cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami do 6 miesięcy. Kolejna jazda autem bez prawa jazdy będzie skutkować całkowitym cofnięciem uprawnień.