Wzmożone działania na drogach "Wielkanoc 2016" - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Wzmożone działania na drogach "Wielkanoc 2016"

Data publikacji 25.03.2016

radiowoz_lidOd dziś rozpoczynamy działania "Bezpieczny weekend - Wielkanoc 2016", które będą trwać do 28 marca br. W ramach przeciwdziałaniu zagrożeniom w ruchu drogowym, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim będą prowadzić działania kontrolne, by zapewnić bezpieczeństwo podróżujących i eliminować z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców.

Od dziś rozpoczynamy działania "Bezpieczny weekend - Wielkanoc 2016", które będą trwać do 28 marca br. W ramach przeciwdziałaniu zagrożeniom w ruchu drogowym, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim będą prowadzić działania kontrolne, by zapewnić bezpieczeństwo podróżujących i eliminować z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców.

W dniach od 25 marca do 28 marca br. na terenie całego kraju prowadzone będą działania "Bezpieczny weekend - Wielkanoc 2016"

Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowy sposób wyprzedzania. Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. Wśród pieszych dominuje nagłe wtargnięcie na jezdnię i przechodzenie w miejscach zabronionych. Z kolei jedną z przyczyn odnoszonych obrażeń jest niezapinanie pasów bezpieczeństwa, brak fotelików dla dzieci czy też przewożenie niedozwolonej ilości osób w samochodzie.

Na to wszystko będą zwracali uwagę policjanci, którzy podejmą stanowcze działania na wszelkie przejawy naruszenia prawa. Na drogach powiatu ostrowskiego należy spodziewać się większej ilości policjantów, którzy zadbają o nasze bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy jednak, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i stosowaniem się do obowiązujących przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Także przypominamy:

Śmigus-dyngus

Zachowania osób niewłaściwie obchodzących zwyczaje wielkanocne, a przede wszystkim „śmigus-dyngus" np. wylewanie na przechodniów z wielopiętrowych budynków nadmiernych ilości wody lub zanieczyszczeń oraz rzucanie z wiaduktów na przejeżdżające samochody worków foliowych wypełnionych wodą, powodować mogą naruszenie nietykalności cielesnej, uszkodzenie ciała, zniszczenie mienia lub naruszenie miru domowego podczas bezprawnego wtargnięcia do mieszkania bez zgody właściciela. Sprawcy w wyniku swojego nieodpowiedzialnego zachowania mogą ponieść odpowiedzialność karną za naruszenie przepisów.

Rodzice powinni nauczyć dzieci, że „Lany Poniedziałek" to tradycja polewania wodą, w której należy zachować umiar i kulturę. Zlewanie wodą przypadkowych przechodniów może narazić nas na straty materialne - gdy zostanie zniszczona np. droga odzież. Polewanie nie powinno odbywać się na ulicach, gdyż bardzo często dzieci w ferworze zabawy wybiegają na jezdnię łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego, a mokra nawierzchnia może okazać się przykrą w skutkach niespodzianką dla nadjeżdżających samochodów.

Policjanci przestrzegają amatorów zbiorowego i natarczywego oblewania o konsekwencjach prawnych za wszelkie chuligańskie incydenty.

Podczas Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem czuwać będzie zwiększona liczba funkcjonariuszy. Jeżeli cokolwiek wyda się nam niepokojące, zarówno kiedy poczujemy się zagrożeni, jak i w razie ujawnienia kradzieży, nie wahajmy się zwrócić o pomoc. Takie przypadki należy zgłaszać znajdującym się w pobliżu policjantom lub dzwoniąc pod numer 112 lub 997. Policjanci będą sprawdzać każdy tego typu sygnał!