Bezpieczeństwo razy trzy, czyli profilaktyka na ostrowskich autobusach - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Bezpieczeństwo razy trzy, czyli profilaktyka na ostrowskich autobusach

Data publikacji 09.06.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w uroczystym przekazaniu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji z Ostrowa Wielkopolskiego, które przypominać będą wszystkim o bezpieczeństwie na drodze. Na autobusach nadrukowane zostały prace plastyczne ostrowskich uczniów biorących udział w konkursie pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W chwili obecnej na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego spotkać można już trzy takie pojazdy.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim włączyli się do wspólnych działań z Urzędem Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim, Miejskim Zakładem Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Kaliszu na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Myślą przewodnią organizatorów było propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze i upowszechnianie znajomości przepisów drogowych. Na tej podstawie ogłoszono konkurs plastyczny pn. „Bezpieczna droga do szkoły”, którego adresatami byli uczniowie szkół podstawowych.

W zeszłym roku prace laureatów zostały nadrukowane na dwóch autobusach Miejskiego Zakładu Komunikacji z Ostrowa Wielkopolskiego. Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i okolic mieli okazję podziwiać pojazdy, który na co dzień przypominały o zachowaniu zgodnym z zasadami ruchu drogowego. Ostrowscy policjanci wspólnie z dziećmi uczestniczyli wtedy także w symbolicznej pierwszej przejażdżce ulicami miasta.

Wczoraj, 08 czerwca 2017 r. na Głównym Rynku odbyło się uroczyste przekazanie kolejnego autobu, który upowszechniać będzie wśród mieszkańców znajomość przepisów na drodze. Prace wykonane przez młodych, utalentowanych artystów przypominają m.in. o przechodzeniu w miejscach wyznaczonych, stosowaniu się do sygnalizacji świetlnej oraz znaków drogowych.

Pamiętajmy, że najmłodsi mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego również przemieszczają się komunikacją miejską oraz korzystają z infrastruktury drogowej. Zadbajmy wspólnie o to, aby zgodnie z hasłem przewodnim konkursu - ich droga do szkoły była bezpieczna.

 

Opr. sierż. Patrycja Lichtarowicz