PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie trzeciego dnia - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie trzeciego dnia

Data publikacji 22.03.2017

W kolejnym dniu działań, ostrowscy policjanci działali na drogach miasta Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu ostrowskiego. Policjanci podczas działań skontrolowali 168 pojazdów. Za złamanie obowiązujących przepisów dot. prędkości 61 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi.

Zakończył się trzeci dzień akcji PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. Podczas wtorkowych działań skontrolowano łącznie 168 pojazdów w tym 129 samochodów osobowych, 7 samochodów ciężarowych, 31 busów, 1 motorower. Funkcjonariusze nałożyli łącznie 122 mandaty karne: w tym aż 61 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Podczas działań policjanci zatrzymali 19 dowodów rejestracyjnych.

Przypominamy, że wzmożone kontrole potrwają do 24 marca br. Będą prowadzone w godzinach największego zagrożenia wypadkami. Głównym celem tych działań jest zmiana nawyków i świadomości kierowców i egzekwowanie konsekwentnego stosowania się do obowiązujących przepisów. Im więcej osób będzie poruszało się z dozwolona prędkością, tym na naszych drogach będzie bezpieczniej.