Drogówka przeprowadziła działania "Prędkość" - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Drogówka przeprowadziła działania "Prędkość"

Data publikacji 27.02.2017

Zapewnienie bezpieczeństwa poruszającym się po drogach to priorytetowe zadanie policjantów ruchu drogowego. Podczas wczorajszych policyjnych działań „Prędkość” funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zwracali uwagę na zbyt szybką jazdę kierujących pojazdami. Policjanci ujawnili 144 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości.

Niektórzy kierowcy wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie prędkość generuje najwięcej groźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Działania prowadzone przez policjantów ostrowskiej komendy mają na celu uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników.

Podczas wczorajszych działań policjanci dokonali 189 kontroli poruszających się po drogach miasta i powiatu ostrowskiego pojazdów. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości ukarali mandatami karnymi 144 kierujących.

Przypominamy: nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierując pojazdem pamiętajmy, że na drodze nie jestesmy sami, poruszają się nia nie tylko pojazdy, ale również niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – piesi, rowerzyści, motorowerzyści i motocykliści. W szczególności oni są narażeni na utratę życia podczas zderzenia z pędzącym samochodem. Dlatego też apelujemy o spokojną, rozważną i zgodna z przepisami jazdę.

Wolniej znaczy bezpieczniej!