Działania „Prędkość”- w trosce o bezpieczeństwo podróżujących - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Prędkość”- w trosce o bezpieczeństwo podróżujących

Data publikacji 23.02.2017

Zapewnienie bezpieczeństwa poruszającym się po drogach to priorytetowe zadanie policjantów ruchu drogowego. Podczas trwających w najbliższy weekend policyjnych działań „Prędkość” funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego będą zwracać uwagę na zbyt szybką jazdę kierujących pojazdami.

Niektórzy kierowcy wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie prędkość generuje najwięcej groźnych w skutkach zdarzeń drogowych. Działania prowadzone przez policjantów ostrowskiej komendy mają na celu uświadomienie wszystkim, że kara finansowa za przekroczenie prędkości jest najłagodniejszą konsekwencją tego czynu. Najtragiczniejszą jest bowiem wypadek drogowy i wielka tragedia jego uczestników. Wolniej znaczy bezpieczniej!

Policjanci zawsze przy okazji prowadzonych działań apelują do kierowców o "zdjęcie nogi z gazu" i spokojniejszą jazdę. Pamiętajmy, że przekraczając prędkość narażamy bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu. Warto zaznaczyć, że niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest najczęstszą przyczyną wypadków, dlatego mundurowi restrykcyjnie podchodzą do kierowców rażąco przekraczających dopuszczalną prędkość. W czasie kontroli sprawdzana jest również trzeźwość kierowców, dokumenty i zezwolenia oraz stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i to my głównie decydujemy o wielu czynnikach w trakcie jazdy, które sprawiają to, że jedziemy bezpiecznie lub stwarzamy zagrożenie.