Drogówka kontrolowała ciężarówki i autobusy - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Drogówka kontrolowała ciężarówki i autobusy

Data publikacji 17.02.2017

Po raz kolejny na drogach policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Truck & Bus”. Do akcji włączyli się również policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego którzy wraz z funkcjonariuszami ITD szczególnie uważnie przyjrzeli się pojazdom ciężarowymi i autobusom.

Wczoraj, 16 lutego podczas przeprowadzonych na terenie powiatu ostrowskiego „TRUCK & BUS”, funkcjonariusze skontrolowali ponad 180 pojazdów, w tym 100 samochodów ciężarowych i 5 autobusów. Policjanci sprawdzali m. in. dokumentację uprawniającą do wykonywania przewozu osób i towarów, dokumentację kierowcy, sposób przewożenia osób i ładunku, stan trzeźwości kierowców oraz przestrzeganie przez kierujących norm czasu pracy.

Ponadto funkcjonariusze kontrolowali prędkość, stan techniczny pojazdów.
W efekcie wzmożonych kontroli prowadzonych na terenie całego powiatu funkcjonariusze ujawnili 1 kierującego, który pod wpływem alkoholu prowadził swój pojazd, ponad 100 wykroczeń związanych m. in. z przekraczaniem dozwolonej prędkości, brakiem zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci stwierdzili złamanie przepisów dotyczących stanu technicznego pojazdów w ponad 30 przypadkach, oraz 7 naruszeń związanych z transportem drogowym.

Działania ostrowskiej „drogówki" w tym zakresie mają na celu ciągłe podnoszenie stanu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego i zwrócenie właścicielom tych pojazdów, jak ważna jest dbałość o posiadany tabor samochodowy, a co za tym idzie komfort jazdy kierowcy.