Stracili prawo jazdy za prędkość - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Stracili prawo jazdy za prędkość

Data publikacji 16.02.2017

Pomimo ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości policjanci nadal zatrzymują kierowców, którzy o ponad 50 km/h przekraczają dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Wczoraj, 15 lutego ostrowska drogówka zatrzymała dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym jechali ponad 100km/h.

Nadmierna prędkość to ciągle jeden z głównych powodów tragicznych zdarzeń na drogach. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Wczoraj, 15 lutego policjanci zatrzymali prawo jazdy dwóm kierującym.

Jednym z nich był 21-letni kierowca VW Golfa, który w terenie zabudowanym jechał 108 km/h. Kierujący przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 58 km/h. 108 km/h na liczniku miał też 29-latek kierujący mercedesem.

Nadmierna prędkość nie tylko może skończyć się mandatem i zatrzymaniem uprawnień. Każda nadmierna prędkość powoduje wydłużenie ewentualnej drogi hamowania, te kilka cennych sekund i metrów, które może nam zabraknąć, decyduje o tym, czy dojdzie do tragedii, czy też zdołamy jej uniknąć.

Zatem, kierowco - zwolnij i zachowaj maksimum ostrożności tak, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.