AlcoBlow dla ostrowskich policjantów - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

AlcoBlow dla ostrowskich policjantów

Data publikacji 15.02.2017

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zostali wyposażeni w nowe urządzenia do badania stanu trzeźwości - AlcoBlow. Funkcjonariusze będą wykorzystywać je podczas codziennej służby do ujawniania kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu. Urządzenia zostały zakupione i przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kaliszu.

WORD w Kaliszu od lat wspiera wszelkie inicjatywy, które policjanci podejmują na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. W ramach tej współpracy WORD wspiera również rzeczowo ostrowską komendę. Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Stanisław Piotrowski wczoraj, 14 lutego przekazał Komendantowi Powiatowemu Policji w Ostrowie Wielkopolskim podinsp. Zbigniewowi Raczakowi dwa urządzenia AlcoBlow.

Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim, oprócz realizacji bieżących zadań, w których wykorzystuje urządzenia do badania stanu trzeźwości, prowadzi szereg wzmożonych akcji np. „trzeźwość”, „trzeźwy poranek”, „alkohol i narkotyki”. Tylko od początku tego roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali stan trzeźwości ponad 7 tysięcy kierujących.

AlcoBlow jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu.