Nietrzeźwy kierujący zapytał policjanta o drogę - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący zapytał policjanta o drogę

Data publikacji 14.02.2017

W ubiegły czwartek, 9 lutego dyżurny ostrowskiej jednostki został poinformowany o pożarze kamienicy w miejscowości Odolanów. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci. Prowadzone przez policjantów działania związane były z zabezpieczeniem miejsca zdarzenia, ustaleniem świadków zdarzenia i organizowaniem objazdów. W trakcie pracy policjantów, do jednego z funkcjonariuszy podjechał samochodem mężczyzna z zapytaniem o możliwość wjazdu w jedną z ulic. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy.

9 lutego br. w Odolanowie miał miejsce pożar kamienicy. Na miejscu pracowali policjanci Komisariatu Policji w Odolanowie. Policjanci zabezpieczali miejsce objęte pożarem, ustalali świadków zdarzenia, organizowali objazdy. W pewnym momencie do jednego z policjantów podjechał samochodem mężczyzna.Kierowca wyszedł z samochodu i zapytał policjanta czy może wjechać w jedną z ulic.

Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza, że może być on nietrzeźwy. Policjant zbadał stan trzeźwości 69-latka. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyźnie minął termin ważności uprawnień do kierowania pojazdami. Kierowca tłumaczył, że wynik badania na zawartość alkoholu może być spowodowany tym, iż zażywa leki na przeziębienie. Policjant uniemożliwił dalszą jazdę 69-latkowi, jednocześnie zatrzymując mu prawo jazdy.

Sprawa 69-latka trafi teraz do sądu.