Nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani

Data publikacji 30.01.2017

Pomimo wielu apeli o bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz rozsądek za kierownicą, nadal wielu kierowców ma lekceważący stosunek do obowiązującego prawa. W miniony weekend policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którego kierujący w terenie zabudowanym jechał z prędkością 110 km/h. Policjanci zatrzymali również 3 nietrzeźwych kierujących.

27 stycznia br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy patrolując drogi powiatu ostrowskiego na jednej z ulic miasta zauważyli jadący z dużą prędkością samochód osobowy. Funkcjonariusze zmierzyli prędkość pojazdu. W obszarze zabudowanym kierowca jechał z prędkością 110km/h.

Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 45-letni kaliszanin. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W sobotę, 28 stycznia został zatrzymany 58-letni kierowca osobowego forda, który kierował pojazdem mając w organizmie ponad promil alkoholu. Dzień później policjanci zatrzymali 21-latkę, która kierowała peugeotem mając w organizmie 1,3 promila alkoholu. Z blisko 2 promilami został zatrzymany 26-latek, który kierował samochodem marki Honda.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Pomimo ciągłych apeli, poważnych konsekwencji karnych, a także zagrożenia życia, wciąż pijani wsiadają do samochodów i wyruszają na ulice. Pamiętajmy, że prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu, ryzykujemy nie tylko swoje życie, ale też życie innych użytkowników dróg i naszych bliskich, którzy z nami podróżują.

Wszyscy ci, którzy jeżdżą brawurowo, nieostrożnie czy w stanie nietrzeźwości nie zdają sobie sprawy z możliwych konsekwencji swojego działania.