Jedź bezpiecznie - zapnij pasy! - Wydarzenia - KPP Ostrów Wlkp

Wydarzenia

Strona znajduje się w archiwum.

Jedź bezpiecznie - zapnij pasy!

Data publikacji 27.01.2017

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim na drogach powiatu ostrowskiego przeprowadzili działania „Pasy”. W trakcie działań policjanci stwierdzili ponad 130 przypadków naruszeń prawa, w tym ponad 60 dotyczących niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz 4 przypadki niekorzystania z pasów przez pasażerów.

Policjanci podczas działań zwracali szczególną uwagę, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Celem tych cyklicznych działań jest poprawa bezpieczeństwa podróżujących drogami całej wielkopolski.

W trakcie działań policjanci stwierdzili ponad 130 przypadków naruszeń prawa, w tym ponad 60 dotyczących niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz 4 przypadki niekorzystania z pasów przez pasażerów.

Należy pamiętać, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący samochodem, który nie stosuje się do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa może zostać ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł. i 2 punktami karnymi. Jeżeli bez zapiętych pasów pojedzie pasażer pojazdu, wówczas karę ponosi zarówno kierowca jak i pasażer. W takiej sytuacji mandat wynosi również 100 zł. W przypadku kiedy kierowca będzie przewoził w pojeździe dziecko niezgodnie z przepisami może liczyć się z grzywną w wysokości 150 zł. i 6 punktami karnymi.

Zapięte pasy mają istotny wpływ na łagodzenie skutków zdarzeń drogowych.

Policjanci apelują! Jedź bezpiecznie - zapnij pasy!